ייצור in vivo של פסילוסיבין בחיידק E. coli

ייצור in vivo של פסילוסיבין בחיידק E. coli

פסילוסיבין, הפרקרסור של המולקולה הפסיכואקטיבית פסילוסין, הראה תוצאות מבטיחות במחקרים קליניים לטיפול בהתמכרות, דיכאון והפרעת דחק פוסט-טראומטית וכעת מועמד לטיפול במספר רחב של הפרעות פסיכיאטריות, נוירולוגיות, ראומטיות וגסטרו-אינטסטנליות. פיתוח פלטפורמת ייצור לפסילוסיבין במיקרוב הניתן להנדסה עשוי להוביל להתקדמות מהירה לקראת ייצור ביולוגי מסחרי של פסילוסיבין מבוקר לשימוש במחקרים קליניים ובטיפול.

קבוצת חוקרים מאוניברסיטת מיאמי פרסמו בכתב העת המדעי  Metabolic engineering את הפיתוח של פלטפורמת ייצור ביו-סינתטית מודולרית במיקרוב Escherichia coli.

החוקרים מדווחים על השלבים המחקריים שעברו והמאמצים שנעשו בכדי לייעל ולשפר את ביצועי מסלול הייצור בטכניקות אופטימיזציה גנטיות מרובות, וכתוצאה מכך שיפור של פי 32 בטיטר הסופי שהתקבל מהחיידק של חומר הפסילוסיבין.  

שיפורים נוספים בחיידק זה שנוצר, העדיף מבחינה גנטית, הושגו באמצעות אופטימיזציה של תסיסה, ובסופו של דבר הביאו למחקר תסיסה של אצווה שהוזנה, עם ייצור טייטר של 1.16 גרם / ליטר של פסילוסיבין. זהו טיטר הפסילוסיבין הגבוה ביותר שהושג עד כה מאורגניזם רקומביננטי וצעד משמעותי לקראת הדגמת כדאיות הייצור התעשייתי של פסילוסיבין ממקור ביולוגי.

מקור:

 

Adams, Alexandra M., Nicholas A. Kaplan, Zhangyue Wei, John D. Brinton, Chantal S. Monnier, Alexis L. Enacopol, Theresa A. Ramelot, and J. Andrew Jones. “In vivo production of psilocybin in E. coli.” Metabolic engineering 56 (2019): 111-119.

קישור למקור

כתיבת תגובה

סגירת תפריט