חוויות מיסטיות תחת השפעת פסילוסיבין

חוויות מיסטיות תחת השפעת פסילוסיבין

חוויות מיסטיות, חד פעמיות, הנגרמות משילוב של פסילוסיבין עם מדיטציה ותרגולים רוחניים אחרים, גורמות לשינויים פסיכולוגיים חיוביים ממושכים.

נטילת פסילוסיבין יכולה לגרום לחוויות מסוג מיסטי עם שיפור משמעותי באיכות החיים (well-being) של המשתמש. עם זאת, יש מיעוט בראיות מחקריות על שינויים מתמשכים בתכונות אופי (traits) כתוצאה משימוש בחומר. קבוצה של רופאים חוקרים מ John Hopkins Medical School ערכו מחקר במשתתפים אשר נטלו פסילוסיבין תוך כדי התחייבות בתוכנית של מדיטציה/תרגול רוחני אחר. המחקר פורסם לפני מספר חודשים בכתב העת המדעי Journal of Psychopharmacology.

גוף הידיעה:

החוקרים חילקו משתתפים בריאים באקראי לשלוש קבוצות (25 נבדקים בכל אחת): (1) מינון נמוך מאוד (1 מ”ג / 70 ק”ג במפגש 1 ו -2) עם תמיכה ברמה בינונית (“סטנדרטית”) לתרגול רוחני (LD-SS) ; (2) מינון גבוה (20 ו -30 מ”ג / 70 ק”ג במפגש 1 ו -2, בהתאמה) עם תמיכה סטנדרטית (HD-SS); ו – (3) מינון גבוה (20 ו 30 מ”ג / 70 ק”ג במפגש 1 ו 2, בהתאמה) עם תמיכה גבוהה לתרגול רוחני (HD-SS).

פסילוסיבין ניתן לנבדקים בכפל סמיות על-מנת למזער את השפעת הציפייה של הנסיינים והמשתתפים. החומר ניתן פעם ראשונה חודש לאחר התחלת התרגול הרוחני ופעם שניה חודש לאחר מכן.

התוצאות שנבדקו 6 חודשים לאחר מכן כללו תדירות והתמדה בתרגול הרוחני וההשפעות מתמשכות של פסילוסיבין. בהשוואה למינון נמוך, מינון גבוה של פסילוסיבין הפיק השפעות חזקות ומתמשכות יותר. בנקודת זמן של 6 חודשים לאחר הטיפול, בהשוואה ל- LD-SS, שתי הקבוצות במינון גבוה הראו שינויים חיוביים משמעותיים גדולים במדדים של קירבה בין-אישית, הכרת תודה, משמעות בחיים/ מטרה, מחילה, חוויות רוחניות יומיומיות, אמונה והתמודדות עם משבר. שינויים אלו נמצאו גם בדירוג מתוקף ע”י ראיון מובנה של שלושה מבוגרים הקרובים לנבדק הנוגעים למצבו הנפשי (שאלות שכוללות התייחסות לסבלנות, פתיחות, הומור, חרדה, כעס, קבלת האחר, חמלה לאחר וכו’).

החוקרים גילו קורלציות מובהקות בין ההסתברות להשפעות חיוביות מתמשכות לבין עוצמת החוויה המיסטית, הפסילוסבין ותדירות התרגול הרוחני/מדיטציה.

סיכום:

מסקנת המחקר היא שפסילוסיבין יכול לגרום לשינויים מתמשכים בתכונת אופי (traits) הכוללים התנהגות פרו-סוציאלית במבוגרים מתפקדים ובריאים.

לקריאת המחקר – לחץ כאן

אתר מחקר וריפוי פסיכדלי ישראל מקדם שימוש בחומרים פסיכדלים במסגרת מחקר וטיפולים מבוקרים ומפוקחים עם סט וסטינג מיטיבים. הפרמקולוגיה של חומרים פסיכדלים אינה מובנת במלואה וקיימים סיכונים פיזיים ונפשיים המקושרים בשימוש זה. נטילה של חומרים אלו צריכה להעשות תוך שקילה בכובד ראש של היתרונות והסיכונים ועם סיוע מקצועי זמין.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט