פוטנטיות גבוהה ל vaporized 5-Meo-DMT ביצירת חוויות מיסטיות היכולות לשמש להתערבויות קליניות מהירות

פוטנטיות גבוהה ל vaporized 5-Meo-DMT ביצירת חוויות מיסטיות היכולות לשמש להתערבויות קליניות מהירות

השוואת האינטנסיביות של חוויות מיסטיות הנובעות מצריכת 5Meo-DMT לעומת פסילוסיבין.

תרגם: ד”ר אביעד הדר

5Meo-DMT הוא חומר פסיכו-אקטיבי שנמצא בריכוז גבוה בבופו-טוקסין של קרפדת נהר קולורדו (Bufo alvarius). ראיות ממגוון רחב של מקורות ומסורות מצביעות על כך על כך ששאיפת אדי 5Meo-DMT עשוי לגרום לחוויות מיסטיות בעלות אינטנסיביות גבוהה משמעותית מאלו הנגרמות על ידי פסיכדלים קלאסים יותר, כגון פסילוסיבין, אך מחקר אמפירי לא בחן את ההשערה הזו. לאור השימוש הקליני הפוטנציאלי בחומר זה בתחום רפואת ההתמכרוית ומספר מחקרים שהתפרסמו בעשור האחרון בהפרעות פסיכיאטריות אחרות , קבוצה של רופאים ומדענים מJohns Hopkins University School of Medicine ערכו מחקר השוואתי להשוואת החוויה המיסטית של 5Meo-DMT לפסילוסיבין. המחקר פורסם לפני כחודשיים בכתב העת המדעי Forntiers in Psychology.

החוקרים אספו נתונים מ -20 אנשים (Age = 38.9, ± 10.7, זכר = 55%, לבן = 85%) אשר קיבלו 5Meo-DMT כחלק מתוכנית בריטריט פסיכו-רוחני במקסיקו. כל המשתתפים קיבלו 50 מ”ג של bufotoxin vaporized המכיל 5Meo-DMT והשלימו את שאלון החוויה המיסטית המתוקף (MEQ30) כ 4-6 שעות לאחר הפגישה שלהם.

המדענים מדווחים כי המינון של 5Meo-DMT גרם לחוויות מיסטיות חזקות (MEQ30 אינטנסיביות = 4.17, ± 0.64, טווח 0-5) והרוב (n = 15, 75%) חוו “חוויה מיסטית מלאה” (60% על כל MEQ30 subcales). בהשוואה למחקרים מעבדתיים בפסילוסיבין, לא נמצאו הבדלים בעוצמת ההשפעות המיסטיות בין MeoDMT5 לבין מינון גבוה של 30 מ”ג / 70 ק”ג של פסילוסיבין, אך עוצמת ההשפעה המיסטית הייתה גבוהה משמעותית במדגם MeoDMT5 לעומת מינון בינוני / גבוה (20 מ”ג / 70 ק”ג) של psilocybin (MEQ30 ציון כולל: p = 0.02, d = 0.81).

סיכום: מתן של vaporized 5Meo-DMT יצר באופן מהימן חוויות מיסטיות מלאות ב 75% מהאנשים והיה דומה בעוצמתו לפסילוסיבין במינון גבוה אשר ניתן במסגרת מעבדתית. משך הפעולה הקצר עשוי להיות מועיל עבור התערבויות קליניות ועבור מחקר של חוויות מסוג מיסטי.

אתר מחקר וריפוי פסיכדלי ישראל מקדם שימוש בחומרים פסיכדלים במסגרת מחקר וטיפולים מבוקרים ומפוקחים עם סט וסטינג מיטיבים. הפרמקולוגיה של חומרים פסיכדלים אינה מובנת במלואה וקיימים סיכונים פיזיים ונפשיים המקושרים בשימוש זה. נטילה של חומרים אלו צריכה להעשות תוך שקילה בכובד ראש של היתרונות והסיכונים ועם סיוע מקצועי זמין.

מקור: Barsuglia, Joseph Peter, Alan K. Davis, Robert Palmer, Rafael Lancelotta, Austin M. Windham-Herman, Kristel Peterson, Martin Polanco, Robert M. Grant, and Roland R. Griffiths. “Intensity of Mystical Experiences Occasioned by 5-MeO-DMT and Comparison With a Prior Psilocybin Study.” Frontiers in Psychology 9 (2018): 2459. לינק למקור

כתיבת תגובה

סגירת תפריט